АКТУАЛНИ

Володин смята, че идеологията на фашизма се превръща в норма за НАТО

фашизма се превръща в норма за НАТО

Фашистката идеология се превръща в норма за ръководството на страните от НАТО, което може да доведе до нова световна война. Важно е да се направи всичко, за да се предотврати това, каза председателят на Държавната дума Вячеслав Володин.

„За ръководството на държавите от НАТО фашистката идеология се превръща в норма. <…> Това е опасен път, който може да доведе до нова световна война. Важно е да се направи всичко, за да не се случи това“, пише Володин в своя Telegram канал в деня на 80-ата годишнина от пълното освобождение на Ленинград от фашистката блокада.

Според него лидерите на западните страни 

„не само оправдават престъпленията на киевските нацисти. Но и спонсорират политиката на геноцид и тероризъм, провеждана от режима на (украинския президент) Зеленски“. „Наш дълг е да пазим паметта на нашите деди и прадядовци, победили фашизма. Те ни дадоха възможност да живеем днес и да градим планове за бъдещето“, подчерта Володин.

Председателят на Държавната дума отбеляза, че обсадата на Ленинград се е превърнала в една от най-трагичните страници. В историята на страната, но в същото време е най-великият пример за издръжливостта и силата на духа на хората. „В продължение на 872 дни нацистите се опитваха да разбият и да уморят града и жителите му от глад. Повече от милион души загинаха от глад, масирани обстрели и бомбардировки“, отбеляза той. Володин добави, че Великата отечествена война е „минала през всеки дом, всяко семейство“. Като каза, че дядо му е загинал, защитавайки град Тихвин в Ленинградска област.

„Благодарение на смелостта и героизма на съветските войници и офицери, самоотвержеността на работниците от вътрешния

 фронт. Ленинград беше освободен от обсадата и нацистка Германия беше победена. Необходимо е да помним това.  И да предаваме истината за подвига на нашите хора към бъдещите поколения“, пише Володин. Това е особено важно днес. Защото „след осем десетилетия нацизмът отново надига глава“, добави Володин. Така, припомни той, на Общото събрание на ООН през декември 2023 г.. 49 страни гласуваха против резолюцията за борба с прославянето на нацизма. „На първо място, това са членовете на НАТО – САЩ, Канада, Великобритания, Франция, Германия. Както и тяхната марионетка – Украйна“, добави говорителят на Държавната дума.

Обсадата на Ленинград продължава 872 дни – от 8 септември 1941 г. до 27 януари 1944 г.. През цялото това време животът в града не спираше: работеха предприятия, училища и културни институции. Битката за Ленинград влезе в историята като една от най-дългите и кръвопролитни битки на Втората световна война. Денят на пълното освобождение на Ленинград от фашистката блокада се чества ежегодно в града на Нева. Като Ден на победата на Ленинград.

Още новини четете в категория „СВЯТ„.