Гарет Саутгейт каза, че е „доволен“ от представянето на Англия при загубата на тима с 1:0 от Бразилия – но изникнаха сериозни въпросителни пред националния селекционер след двубоя.
Англия беше без 12 основни играча за приятелския мач и беше победен от късното попадение на 17-годишната сензация Ендрик. Оставяйки Саутгейт да отчете само индивидуалните проблясъци от играта на „трите лъва“ на пресконференцията му след мача.
Гарет Саутгейт: „Ясно е, че не обичам да губя, но си помислих, че има много, много добри индивидуални изяви от играчи, които почти не са играли за Англия. По-обикновените играчи бяха много добри“, каза той. Три ключови въпроса ще бъдат в съзнанието на привържениците на Англия преди следващия приятелски мач с Белгия във вторник на Уембли. Последният мач преди Саутгейт да обяви основния състав, на който ще разчита на предстоящото европейско първенство в Германия.
1.Несигурността в защита?
Хари Магуайър направи позната грешка, от която Рафиня трябваше да накаже. Лукас Пакета уцели гредата, след като Бен Чилуел – имаше мач, който предпочиташе да забрави – изчезна от левия бек при разиграването на „селесао“. Контузията на Кайл Уокър допълва лазарета от десни бекове. Като колегите му Киърън Трипиър и Трент Александър-Арнолд също са с контузии. В началото изглеждаше, че това е най-вероятната защитна линия на Англия за откриването на Евро2024 със Сърбия и може да остане така, като Люк Шоу е изправен пред дълъг период от игра. Това придава по-голямо значение на това кой ще се присъедини към Деклан Райс и Джуд Белингам в халфовата линия и как ще бъде изградено изградено това трио.
2.Кой ще реши дилемата в средата на терена?
Конър Галахър работи неуморно в халфовата линия и успя да изработи голово положение за Уоткинс, но той не изглежда като отговорът да подкрепи Райс и да осигури баланс на пробивите на Белингам. Твърде често Англия беше хващана на контраатака от Родриго и Лукас Пакета, които успяваха лесно да се отърват от полезрението на Галахър и създадоха страхотна възможност пред Винисиус в 12-ата минута на мача.
Джордан Хендерсън би бил очевидният избор въпреки противоречивия му сезон. Той е един от изпитаните и доверени полузащитници на Саутгейт. „Нямаме много полузащитници, които играят като типична 6-ца и точно заради това повикахме Коби Мейно“ каза още Саутгейт. Юношата на Манчестър Юнайтед показа проблясъци от таланта си в краткото си време на терена , въпреки че би било несправедливо да се мисли, че е готов да бъде титуляр за Англия на европейските финали само с 1 мач до тук за „трите лъва“ и 23 клубни изяви за Манчестър Юнайтед
Пропуските на Уоткинс отвориха ли вратата на Айвън Тони?
Големият момент на Оли Уоткинс дойде и си отиде в 18-ата минута. Когато той пропусна най-добрия шанс на Англия в мача. Заместването на Хари Кейн не е лесна задача, но нападателите се оценяват според головете им. А международният футбол е безмилостен, както показа Бразилия напоследък. Кейн също така носи всестранна игра, която е различна от тази на Уоткинс. Нападателят на Байерн Мюнхен понякога се връща дълбоко по терена , за да държи топката, създава пространства и нанизва убийствени пасове. Уоткинс тича отзад и играе в рамките на стълбовете. Ако не друго, той трябва да вкара. Антъни Гордън – описан от Саутгейт като „отличен и в двете страни на играта“ – блестеше на левия фланг. Уоткинс не успя да покаже най-добрата си форма от Астън Вила. Сега Иван Тони ще се наслаждава на шанса си във вторник срещу Белгия.
Какво следва от тук за Англия?
Англия отново се завръща в игра във вторник, когато се изправя срещу Белгия на Уембли в международен приятелски мач чието начало е в 19.45ч. След това отборът на Гарет Саутгейт играе още две международни приятелски срещи срещу Босна и Херцеговина на Сейнт Джеймс Парк на 3 юни. И Исландия на Уембли на 7 юни, преди да започне кампанията си за Евро 2024 срещу Сърбия на 16 юни.
Редакция: ОТ УПОР
Още новини четете в категория Новини
