Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че страната ще конструира нов клас бойни кораби, които ще носят неговото име и ще бъдат сред най-мащабните военни проекти в американската история.
Съединените щати ще конструират нов клас бойни кораби, които ще носят името на президента Доналд Тръмп. Това съобщи самият той, цитиран от БТА.
„Тези кораби ще бъдат най-добрите в света“, заяви американският президент, като ги описа като „по-големи, по-бързи и 100 пъти по-мощни“ от съществуващите военни платформи.
Марк Рюте смята, че ескалация може да принуди младите в Европа да воюват
„Послание към света“ и мащабът на проекта
По думите на Тръмп новите кораби ще представляват „послание към света“ за военната и технологична мощ на САЩ. Той подчерта, че всеки от тях ще бъде „най-големият военен кораб в историята на нашата страна и дори на света“.
Президентът добави, че държи лично да участва в процеса по проектирането. Kато отдава значение не само на техническите параметри, но и на външния вид на корабите.
„Държа много на естетиката“, заяви той.
Срещи с отбранителната индустрия
Идната седмица държавният глава планира срещи с водещи компании от отбранителния сектор. По думите му основна тема на разговорите ще бъдат забавените производствени графици и възможностите за ускоряване на реализацията на ключови военни проекти.
Срещите ще се проведат на фона на по-широки дебати в САЩ относно състоянието на отбранителната индустрия и капацитета ѝ да отговори на нарастващите стратегически предизвикателства.
