През нощта времето ще остане ясно и почти тихо, с минимални температури между 7° и 12°, около 8° в София.
Съботният ден ще е предимно слънчев, следобед ще се развива купеста облачност, но дъжд се очаква само на отделни места.
Температурите ще се покачат до 23°–28°, в столицата около 24°, като вятърът ще е слаб и ще духа от юг-югоизток.
По Черноморието времето ще бъде слънчево, с вятър от юг-югоизток, умерен по северното крайбрежие и слаб на юг.
Максималните температури ще са между 13° и 18°, морската вода ще бъде 13–14°, а вълнението – 2 до 3 бала.
В планините ще е слънчево сутринта, а следобед ще се появи купесто-дъждовна облачност с краткотрайни валежи и гръмотевици на места.
Най-голяма вероятност за буря има по южните граници на Пирин и Родопите, а вятърът ще е силен по високите части, ориентиран от северозапад.
През неделя и понеделник времето ще остане предимно слънчево, с изолирани следобедни превалявания главно над планинските райони на Западна България.
Температурите ще продължат да се повишават, като в понеделник се очакват максимални стойности между 25° и 30°, по-хладно остава по Черноморието.
Още новини четете в категория Новини
