Президентът Румен Радев: „Коалиция Магнитски“ затъва под тежестта на голямото „Д“

Рафинерията в Бургас трябва да има надежден собственик, който разполага с капацитет да я развива устойчиво, а държавната намеса в управлението ѝ е крайна, авариен мярка.

Това заяви президентът Румен Радев пред журналисти след посещение на 61-ва Стрямска механизирана бригада в Карлово.

„Това с държавата вече е крайният, авариен вариант. Аз съм притеснен, че държавата в момента, тези, които я управляват, могат лесно да ни заведат до сценария на ‘Булгартабак’. И това е изключително тревожно“, заяви Радев.

Как ще реагират управляващите на кризата с „Лукойл“

Президентът отправи остра критика към управляващата коалиция, която нарече „коалиция Магнитски“, подчертавайки, че тя „затъва под тежестта на голямото ‘Д’“.

„Г-н Пеевски е хванал господин Борисов за адвокат и той се оплита в собствените си версии – една пред дипломатите, една пред медиите и една пред Пеевски“, каза Радев.

По думите му, Борисов се е издал пред микрофоните, демонстрирайки лобистка теза в подкрепа на Пеевски, която е била отречена от британското посолство.

„Не можеш да заблуждаваш целия свят. И този раздут балон рано или късно ще се спука“, добави президентът.

Източник: БНТ

АБОНИРАЙТЕ СЕ Вход