АКТУАЛНИ

ПП „Свобода“ сезира прокуратурата за случая с поругаването на българския трикольор

ПП "Свобода" сезира прокуратурата за случая с поругаването на българския трикольор

От ПП „Свобода“ сезираха прокуратурата за случая с роклята на певицата Мила Роберт по време на София Прайд. От партията определят действията ѝ като „публично и демонстративно поругаване на българския трикольор“.

Тя участва в концерта по време на парада, облечена в къса рокля с трибагреника. Секунди по-късно Мила ефектно съблече одеждата и я хвърли на земята.

Под нея певицата носеше същия модел впита рокля, но този път вместо в бяло, зелено и червено, одеждата беше с цветовете на ЛГБТИ флага.

„Изпълнителката гордо посочи шарените одежди, с което показа пълното си пренебрежение и отричане от националния символ. С настоящия сигнал Ви уведомявам за извършено деяние, което представлява опетняване на знамето на Република България и е в нарушение на чл. 108, ал. 2 от Наказателния кодекс“, пише председателят на младежката организация на ВМРО Христо Иванов в сигнала до прокуратурата. И допълва, че парадът се е провел точно на Черешова задушница.

Ето го и сигнала на ПП „Свобода“ до прокуратурата:

ПП "Свобода" сезира прокуратурата за случая с поругаването на българския трикольор 

Още новини четете в категория Новини

Не пропускайте – последвайте ни в Google News