Пловдивчанката, заплашила Дара Екимова, бе настанена в психиатрия

Пловдивският районен съд постанови принудително лечение за срок от три месеца на 28-годишната Гергана Неделчева.
Тя отправяла заплахи към популярната певица Дара Екимова, музикалния продуцент Саня Армутлиева и инфлуенсърката Ясмин Кирилова. Жената бе откарана под конвой до психиатричния център в Кърджали, придружавана от медицинско лице.
Прокуратурата разполага с безспорни доказателства, свързани с изпратените заплашителни съобщения, а мобилният телефон, от който са били изпратени, е иззет. Дара Екимова сподели, че тормозът е продължил около година и половина, но заплахите са спрели преди десет дни.
Съдът назначи майката на Гергана, Стиляна Неделчева, за попечител, за да се осигури спазването на медикаментозната терапия.
„Искам да се разследва случаят. Детето ми е невинно. В рамките на една година се правят четири експертизи. Като отидохме в София, с тестове се установи, че има параноидна шизофрения. Тя на никого нищо не е направила. Те първи я нападат и тя отговаря“, коментира майката.
Прокурор Димитър Пехливанов подчерта, че Гергана страда от психично заболяване и е опасна както за себе си, така и за околните. „Най-адекватното решение, съобразено с разпоредбите на Закона за здравето, е настаняване в психиатрично заведение за срок от три месеца“, заяви той.
Източник: news.bg
Още новини четете в категория Новини