АКТУАЛНИ

Нов опит за избор на председател на СОС ще направят съветниците

Областният управител на София върна решенията на СОС за ръководствата на комисиите Областният управител на София върна решенията на СОС за ръководствата на комисиите

Пореден опит в търсене на консенсус за избор на председател на СОС ще бъде направен днес, предаде БНТ.

И днес ще се проведат разговори между политическите сили в местния парламент за постигане на споразумение.

Работата на СОС остава блокирана вече 3-ти месец. След като не беше избран председател в 5 гласувания сега се обсъждат 2 временни варианта за това как да заработи общинският съвет.

 

 

Единият е идея на ПП-ДБ и „Спаси София“ за ротационно председателство, в рамките на година. Вторият – временен председател до гласуването на бюджета на общината.

Председателят на БСП-София Иван Таков и членове на ръководството на групата на местната коалиция „БСП за България“ ще се включат в разговорите за търсене на решения за преодоляване на кризата в Столичния общински съвет, се казва в прессъобщение на формацията.

Срещата между съветниците от политическите групи в СОС ще започне в 10.00 часа в Столична община.

 

 

Междувременно днес се очаква да се проведе и извънредно заседание на СОС. Причината е, че утре изтича срокът за приемане на предложения по програмата за саниране, а общинските съветници трябва да дадат мандати на районните кметове.

 

 

 

 

 
 

От ИТН категорично заявиха, че няма да участват в заседанието. Не е ясно дали ще присъстват и общинските съветници от ГЕРБ-СДС.

Още новини четете в категория „НОВИНИ„.

АБОНИРАЙТЕ СЕ Вход