ВОЙНАТА ПРОДЪЛЖАВА ДА СЕ РАЗРАСТВА: Израел удари „Хизбула“ в Ливан

Израелската армия е обстрелвала няколко цели на „Хизбула“ в съседен Ливан, предаде ДПА.

Изтребители на военновъздушните сили са атакували военен обект близо до Маруахин в Южен Ливан, съобщиха въоръжените сили.

Израелски безпилотен самолет и хеликоптер също атакуваха позиции, от които е бил обстрелван Израел, добавиха те.

Движението „Хизбула“и израелските сили многократно си разменяха огън през последните дни, посочва ДПА, цитирани от БТА.

Висши дипломати като държавния секретар на САЩ Антъни Блинкън се опасяват от разширяване на конфликта към други части на региона.

Блинкън, подобно на германската външна министърка Аналена Бербок, в момента пътува в Близкия изток и посещава няколко държави, за да обсъди ситуацията в конфликта.

Баербок планира днес да посети палестинците на Западния бряг и да се срещне с външния министър Рияд ал Малики в Рамала. В сряда тя ще пътува до Ливан.

 

Още новини можете да прочетете в секция НОВИНИ 

 

АБОНИРАЙТЕ СЕ Вход