Иран започна ракетна атака срещу Израел! Иска отмъщение!

Иран започна ракетна атака срещу Израел! Иска отмъщение! Иран започна ракетна атака срещу Израел! Иска отмъщение!

Иран започна масирана ракетна атака по територията на Израел, съобщи държавната иранска телевизия

По информация на израелската телевизия Н12 в няколко района на страната е обявена въздушна тревога, информира ТАСС, цитирана от БТА.

Иранският президент Масуд Пезешкиан каза в изявление днес, че Иран „иска отмъщение като свое законно право и дълг“ и няма да спре, докато не изпълни „докрай“ този свой дълг, предаде Ройтерс.

На свой ред главнокомандващият иранската армия Амир Хатами обяви в ефира на иранското държавно радио, че военнослужещите от Иранските въоръжени сили „са непоколебими в своята решителност да защитят“ родината.

Хатами каза, че всички подразделения на армията участват в контраоперацията срещу агресията на Израел и САЩ.

ИЗВЪНРЕДНО! Иран изстреля ракети към държава от ЕС

При удар по време на съвместните израелско-американски атаки загина върховният лидер на Иран – аятолах Али Хаменей.

Корпусът на гвардейците на Ислямската революция (КГИР) обяви, че е атакувал 27 американски бази в региона на Близкия изток, като е координирал атаки с ракети и дронове, съобщи иранската информационна агенция Тасним.

Гвардейците на Ислямската революция добавиха, че освен 27 американски бази на прицел са били взети и военната база „Тел Ноф“ на израелските военновъздушни сили, генералният щаб на Въоръжените сили на Израел и правителственият комплекс „Кирия“ в Тел Авив, където се намира израелското Министерство на отбраната.

Иранските военновъздушни сили посочиха, от своя страна, че са бомбардирали американските бази в района на Персийския залив и автономния регион Иракски Кюрдистан.

АБОНИРАЙТЕ СЕ Вход