Бюджетите на ДОО и НЗОК за 2025 г. са официално обнародвани

Бюджетите на ДОО и НЗОК за 2025 г. са официално обнародвани

Бюджетите на Държавното обществено осигуряване (ДОО) и на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) за 2025 година вече са официално обнародвани.

Те бяха публикувани в днешния брой на „Държавен вестник“, съобщава Българската телеграфна агенция.

На 19 март депутатите одобриха на второ четене финансовите рамки на ДОО и НЗОК.

В ранните часове на 22 март, след почти 22-часово заседание, парламентът прие и държавния бюджет за 2025 г.

В същия брой на „Държавен вестник“ е публикуван указ на президента, с който бригаден генерал Николай Русев става командир на ВВС.

Назначението влиза в сила от 1 април 2025 г., като Русев заменя на поста генерал-майор Димитър Петров, който излиза в пенсия.

Правителството предложи Русев да бъде повишен в генерал-майор, след освобождаването му от длъжността командир на Трета авиационна база.

Министърът на отбраната Атанас Запрянов го определи като най-подготвения авиационен специалист и летец-пилот в българските ВВС.

С отделен указ полковник Методи Орлов е назначен за временно изпълняващ длъжността командир на Трета авиационна база от 1 април.

Мандатът му е до назначаване на титуляр, но не по-дълъг от една година, според документа, публикуван в „Държавен вестник“.

Паралелно с това са обнародвани и решенията на парламента относно нови назначения в НЗОК и Конституционния съд.

На 20 март доц. д-р Петко Стефановски, предложен от ГЕРБ-СДС, бе избран за управител на НЗОК със 147 гласа „за“ и 81 „против“.

В същия ден депутатите гласуваха Орлин Колев за съдия в Конституционния съд от квотата на Народното събрание.

Колев ще заеме мястото на Константин Пенчев и ще положи клетва на 27 март, след подкрепа от четири парламентарни групи.

 

Още новини четете в категория Новини

Не пропускайте – последвайте ни в Google News