Журналистът и общественик Димитър Байрактаров обясни защо подкрепя искането на президента за провеждане на референдум за запазване на лева. Ето какво написа той във Фейсбук:
„Искането да се проведе референдум за запазването на лева буквално превъзбуди евролибералите, които вече явно се осветиха, че се интересуват повече за просперитета на Урсула и Зеленски, но не и на българския народ!
Същите ибрикчии изведнъж яханаха Конституцията, която месеци наред изнасилваха с импотентната си неспособност. Появиха се и дежурни конституционалисти, които запяха познатия рефрен, че видите ли провеждането на референдум за запазване на лева било противоконституционно!
Противоконституционно, ама друг път!
Крайно време е дежурните конституционалисти да си набият в главата, че същата тази Конституция гласи, че цялата държавна власт произтича от народа. От народа.
Интересно защо евролибералите се страхуват да бъде питан народа? Вероятно защото години наред ни убеждават, че се грижат повече и по-добре за чужди народи?
Нима не бяхме свидетели за грижите, които хвърлиха за украинците? Нима не дадоха милиарди на режима на Зеленски, въпреки, че българския народ бе против?
Нима не ни накараха да се чувстваме като чужденци в собствената си родина? Нима не прокудиха милиони българи от България?
И сега същите тези решили да ни обясняват колко много сме щели да забогатеем като влезем в еврозоната и приемем еврото!
Ще забогатеем, ама друг път!
Да чухте някой от тези евролибарали да ви обясни колко ще струва поставянето на една пломба в евро? А случайно да ви е обяснил някой от въпросните евролиберали, че здравните услуги ще станат ужасно скъпи и недостъпни за една огромна част от българите?
Давам само два от най-лесно разбираемите примери, които нито една от обслужващите властта медии не коментира, камо ли да допуснат някой да изложи различно мнение!
Нужен е сериозен обществен дебат по тази толкова важна тема, която влече поредица от процеси след себе си!
Зная, че президента ще бъде разпънат на кръст и ще бъде обвиняван в какво ли не и аз самия много пъти съм му се ядосвал, но сега трябва да го подкрепим и да се обединим като народ.
В заключение искам да кажа, че решение на Конституционния съд по тази тема няма, но има документ на конституционен съдия, който разкрива цялата измама на политиците за осуетяване провеждането на референдум. Линк към този документ ще публикувам в първия коментар.“
Още новини четете в категория Новини
Не пропускайте – последвайте ни в Телеграм