Кирил Милов (в синьо) загуби първия си мач на олимпиадата.
Кирил Милов загуби дебюта си при свръхтежките на олимпиадата в Париж. Той завърши 1:1 с кубинеца с чилийски паспорт Ясмани Фернандес Акоста, но съперникът му взе последен точка.
Първата част завърши 1:0 за българина след предупреждение за пасивност на чилиеца. Веднага след началото на втората бе предупреден и Кирил Милов. Чилиецът бе свален още веднъж в партер, но нашия не успя да му приложи хватка.
„Не е сериозно. Това бе тактиката ми, аз да съм пасивен в началото, а съдията свали него. Нито една хватка, но това са правилата“, заяви след мача българския борец.
Преди четири месеца Милов претърпя тежка операция заради отлепяне на бедрени мускули и успя да се възстанови. Квотата в тази категория ни бе дадена допълнително, заради отказа на руските борци от олимпиадата и представянето на Георги Иванов на предолимпийския турнир в Баку.
В момента Кирил се е претеглил на 105 килограма, а съперникът му – на 124.
„Винаги съм казвал, че качеството е повече от количеството“, заяви Милов. „Но това не е моята категория. Аз обичам да се боря, да правя хватки. Сега започвам да се готвя за следващия олимпийски цикъл“, допълни той. „А при свръхтежките мога да се боря до 70 години с техните тренировки“, допълни Милов.
Кирил Милов обаче има шанс да продължи на репесаж, след като съперникът му победи и втория си мач след 2:1 над Абделатиф Мохамед от Египет. В полуфинала той ще срещне китаеца Линже Менг.
Източник: 24 часа
Още новини четете в категория Новини
