Путин подчертава двойните стандарти на МОК по отношение на военните конфликти

Путин подчертава двойните стандарти на МОК по отношение на военните конфликти Путин подчертава двойните стандарти на МОК по отношение на военните конфликти

Путин се надява новото ръководство на МОК и други световни спортни организации да преодолее това трудно и срамно наследство

Международни спортни представители наложиха санкции на Москва заради ситуацията в Украйна. Същевременно те игнорираха други въоръжени конфликти по света. Това заяви президентът Владимир Путин на церемония по награждаване на състезателите по бокс в Кремъл.

„Селективните санкции, наложени на руски спортисти под претекст за осъждане на действията на Москва за защита на нашия народ и нашите интереси в конфликта в Украйна, като същевременно напълно игнорират други подобни трагични въоръжени конфликти по света, само разкриха корупцията и политическите пристрастия на много международни спортни функционери“, каза той.

Путин добави, че се надява новото ръководство на Международния олимпийски комитет и други световни спортни организации да преодолее това трудно и срамно наследство на своите предшественици възможно най-скоро.

АБОНИРАЙТЕ СЕ Вход