Официално! Калоян Паргов се кандидатира за председател на БСП

Официално! Калоян Паргов се кандидатира за председател на БСП Официално! Калоян Паргов се кандидатира за председател на БСП

Ще се кандидатирам за председател на БСП, съобщи в „Денят започва с Георги Любенов“ Калоян Паргов от партията. Той посочи, че през последните седмици е получил немалко номинации за поста и благодари на колегите си за подкрепата.

„Много е лесно да се кандидатираш, когато сме във възход. Предизвикателството е да застанеш на палубата, която корабът се клати в мътни и бурни води“.

По думите му БСП е в „особено състояние на преход“ – от управлението на Корнелия Нинова към „колективното начало, което е изпълнено с доста перипетии“.

„В момента БСП трябва да оправи вътрешния си двор, да изглади вътрешните си противоречия и да изчисти идейно-програмните си виждания“.

Наталия Киселова отговаря на изискванията и със своята компетентност е способна да заеме позицията председател на парламента, заяви Паргов. Това обаче не било опит на социалистите да влязат във властта. Според Паргов подкрепата на ГЕРБ за Киселова е връщане на жеста, след като в 49-ия парламент Корнелия Нинова предложи Вежди Рашидов.

„Не виждам разговор за бъдещето на държавата“, коментира Калоян Паргов. Посочи още, че на БСП не ѝ приляга да бъде смокинов лист или притурка на когото и да е било. Призова членовете на партията да не я напускат.

„В този исторически и критичен момент е време да се стегнем, да се съберем, да обмислим пътя за съживяването на БСП„.

Още новини четете в категория Новини

Не пропускайте – последвайте ни в Google News

Отключете пълния достъп до всички новини на ОТ УПОР

Помогнете ни да останем свободни и независими.

👉 Виж плановете Затвори