Нетаняху: Израел ще поднови военните действия в Газа, ако Хамас не успее да освободи заложници до 15 февруари

Нетаняху: Израел ще поднови военните действия в Газа, ако Хамас не успее да освободи заложници до 15 февруари Нетаняху: Израел ще поднови военните действия в Газа, ако Хамас не успее да освободи заложници до 15 февруари

Израелската армия ще възобнови военните действия в ивицата Газа, ако радикалното палестинско движение Хамас не освободи израелски заложници до обяд на 15 февруари, каза премиерът Бенямин Нетаняху след четиричасово заседание на военния кабинет.

„Единодушното решение, което приех в кабинета, е следното: ако Хамас не върне нашите заложници до събота на обяд, прекратяването на огъня ще прекрати, израелските отбранителни сили ще подновят интензивните боеве до окончателното поражение на Хамас“, каза Нетаняху, цитиран от кабинета на министър-председателя.

В същото време той не уточни броя на заложниците, които Израел иска да бъдат освободени до събота.

Говорейки за срещата на военния кабинет, Нетаняху отбеляза, че всички участници „изразиха възмущение от шокиращото състояние“ на тримата израелски заложници, освободени на 8 февруари. „Всички приветствахме искането на президента [на САЩ] [Доналд] Тръмп да освободи и нашите заложници до събота на обяд и всички приветствахме революционната визия на президента за бъдещето на Газа“, добави премиерът, коментирайки предложението на американския лидер да да премести палестинците от анклава в други страни.

Нетаняху каза още, че след съобщението на Хамас за спиране на процеса на освобождаване на заложници, той е наредил на израелската армия снощи да „събере сили вътре – и около – Ивицата Газа“. „Тази акция се извършва в този час и ще приключи много скоро“, каза той, като обвини радикалите в нарушаване на споразумението.

Източник: tass.com

Превод и редакция: otupor.com

Още новини четете в категория Новини

Не пропускайте – последвайте ни в Google News

АБОНИРАЙТЕ СЕ Вход