НАТО и ЕС, които търсят източника на агресията на европейския континент, трябва да се погледнат в огледалото, за да го видят, заяви говорителят на руското външно министерство Мария Захарова пред ТАСС след атаката с украински дрон в Ялта и други райони на Крим.
„Още един акт на тероризъм от страна на киевския режим. Цялото НАТО и ЕС, които търсят източника на агресията на европейския континент, трябва да се погледнат в огледалото, за да го видят. Те са пулсът на дестабилизацията и разпространението на тероризма в Европа, спонсорирайки киевския режим и снабдявайки го с оръжия“, заяви дипломатът.
По-рано руското Министерство на отбраната съобщи, че в неделя около 19:30 ч. московско време [16:00 ч. GMT] киевският режим е извършил терористична атака в курортната зона на Република Крим, където няма военни съоръжения. При атаката са използвани дронове, оборудвани с експлозивни бойни глави.
Главата на Крим Сергей Аксьонов информира, че в град Форос, разположен близо до границата със Севастопол, няколко съоръжения в санаториума „Форос“ и училищна сграда са повредени в резултат на удари с вражески дронове. Според руското Министерство на отбраната трима души са загинали, а 16 други са ранени. Предварителните данни сочат, че актовата зала на училището е напълно разрушена, а библиотеката е повредена.
Източник: tass.com
Превод и редакция: otupor.com
Още новини четете в категория Новини
