Макрон, Стармър и Зеленски заминават за Вашингтон за среща с Тръмп

Френският президент Еманюел Макрон, британският премиер Киър Стармър и украинският държавен глава Владимир Зеленски ще посетят Вашингтон, за да се срещнат с президента на САЩ Доналд Тръмп.

Това съобщи говорителят на френското правителство Софи Прима по време на брифинг в Париж, без да посочва конкретна дата за визитата.

Според британския вестник „Дейли мейл“, пътуването може да се състои следващата седмица, като основната цел на Макрон и Стармър е да представят „единен фронт“ с предложение за мирно уреждане на конфликта в Украйна.

Освен мирния план, Великобритания и Франция ще настояват САЩ да възобновят военната помощ за Украйна възможно най-скоро. Това стана особено належащо след разрива между Доналд Тръмп и Владимир Зеленски по време на срещата им във Вашингтон на 28 февруари, която завърши със спор и предсрочно прекратяване.

Wall Street Journal предупреди, че без американската подкрепа украинската армия може да се изправи пред сериозен недостиг на оръжия до лятото.

 

Още новини четете в категория Новини

Не пропускайте – последвайте ни в Google News

АБОНИРАЙТЕ СЕ Вход