Летният сезон по Черноморието започна официално

Официално започна летният сезон по българското Черноморие. От днес плажовете трябва да са готови за туристи, спасителите да са по постовете си, а качеството на морската вода ще се следи активно.

Официално стартира летният сезон по българското Черноморие. От днес плажовете трябва да са напълно готови за туристи, а спасителите да са заели постовете си. Активно ще се следи и чистотата на морската вода, съобщава NOVA.

Началото на сезона означава, че охраняемите плажове трябва да отговарят на изискванията за безопасност, организация и обслужване на туристите.

Времето няма да е изцяло подходящо за плаж

Въпреки официалния старт на сезона, времето днес няма да е изцяло на страната на желаещите да плажуват. Очаква се купесто-дъждовна облачност, а на места не са изключени кратки превалявания и гръмотевици.

Температурите ще бъдат между 21 и 24 градуса. Морската вода ще е между 18 и 20 градуса.

Очаква се спад на германските туристи

Между 60 000 и 70 000 германски туристи по-малко се очакват у нас през предстоящия летен сезон. Това сочат прогнозите на експерти от туристическия бранш.

Основната причина според тях е спирането на чартърните полети на българска авиокомпания от Германия до двете ни черноморски летища — Варна и Бургас.

Прогнозните данни тревожат част от хотелиерите, тъй като германският пазар е един от основните, на които българският морски туризъм традиционно разчита.