АКТУАЛНИ

Испания подчини Германия с 2:1 в невероятно драматичен мач на ЕВРО 2024

Испания подчини Германия с 2:1 в невероятно драматичен мач ЕВРО 2024

Отборът на Испания победи Германия с 2:1 в невероятно драматичен мач, в който и двата отбора заслужаваха победата. Мачът се развиваше равностойно през първото полувреме и логично то завърши при резултат 0:0.

През второто полувреме германците започнаха да осъществяват натиск и да провеждат атака след атака, но гол така и не падаше. Това се случи в 51 минута когато Дани Олмо от Испания накара Щутгарт да замлъкне след гол за Испания и повеждане в резултата.

Все пак в 88 минута Германия успя да превземе испанската врата и резултата бе изравнен с гол на Флориан Виртц. Така се стигна до продължение. Германците продължиха с натиска, но гол не падаше. В 107 минута се стигна до най-инфарктната ситуация, когато топката удари в ръката испанския защитник Кукурея в наказателното поле, но дузпа не бе свирена.

В 119 минута се случи най-големия кошмар за Германия, когато Испания поведе с 2:1 след великолепен гол с глава на Мерино.

Това бе и крайният резултат на този драматичен мач.