Германия се класира за четвъртфиналите на Евро 2024

Германия победи Дания с 2:0 по време на осминафиналния мач на Евро 2024 в Дортмунд.

Германецът Кай Хаверц реализира дузпа в 53-ата минута на мача, а Джамал Мусиала добави втори гол в 68-ата. В началните минути ударът с глава на Германия беше отменен поради блок при натрупването. Защитникът на Дания Йоахим Андерсен отбеляза в 48-ата минута, но голът му не бе зачетен поради засада, а няколко минути по-късно топката удари ръката на Андерсен в наказателното поле, така че съдията отсъди дузпа за Германия.

През първото полувреме мачът беше прекъснат за около 25 минути, след като над Дортмунд се изля проливен дъжд с гръмотевици и светкавици. Съдията Майкъл Оливър извади играчите от терена.

На четвъртфиналите Германия ще играе срещу Испания или Грузия, чийто мач е насрочен за 30 юни. Четвъртфиналът е в Щутгарт на 5 юли.