Тъжната съдба на 16-месечно бебе на име Джейлин Канделарио.
Бебето почина, след като беше оставено само от майка си в продължение на 10 дни.
Инцидентът е станал в Охайо, САЩ . Цитирано от онлайн медиите на Claveland на 23 февруари 2024 г., Джейлин е дъщеря на жена на име Кристел Канделарио. Кристел e oсъдена на доживотен затвор без възможност за замяна, след като причини смъртта на бебето си. Детето е оставено само за 10 дни. Съдът се произнесе на 18 март 2024 г.
„Този случай е един от наистина най-невъобразимите случаи, които ще ме преследват години напред“, каза окръжният прокурор Майкъл С. О’Мали.
„Като прокурори, нашата работа е да представляваме жертвите и днес говорим от името на 16-месечната Джейлин – която вече не е с нас – поради егоистично решение, взето от майка й. Днешната присъда е първата стъпка към справедливостта за Джейлин.
Окръжният съдия Брендън Шийхан заяви позицията си относно присъдата.
„Точно както ти не пусна Джейлин да излезе от затвора й, така също трябва да прекараш остатъка от живота си в килия без свобода. Единствената разлика ще бъде, че затворът поне ще те нахрани и ще ти даде вода, това от което ти си я лишила“, каза съдията
Канделарио оставя дъщеря си Джейлин сама в дома им в Охайо. Майката заминава на почивка в Пуерто Рико за 10 дни. Каделарио се връща у дома на 16 юни и намира Джейлин без пулс и се обажда на 911. Лекарите са открили безжизненото тяло на детето върху мръсно одеяло в детска кошара. Ръцете, краката и устата на бебето били покрити с фекалии и урина.
Канделарио била веднага арестуванa. По-късно се признава за виновна в утежняващо убийство и застрашаване на деца.
„Защитаваме конституцията, защитаваме нашия клиент по най-добрия начин“, каза адвокат ѝ Дерек Смит.
Защитата на Канделарио твърди, че тя се бори с депресия и тревожност.
„Част от работата на адвокатите е да… получат всички факти и да се опитат да разберат ситуацията“, заяви Смит.
„Да, тревожност, депресия, аз самият се боря с това …, но това не е извинение за случилото се.“
Той сподели, че Канделарио е спряла да приема нейните лекарства, което вероятно е повлияло на нейните способности за взимане на решения.
Полицията разкри, че Джейлин не е имала признаци на травма и че е „оставена сама и без надзор приблизително 10 дни и впоследствие е починала“, гласи изявлението. Признава пред полицията, че е оставила Джейлин „вкъщи, съвсем сама и без надзор“, според клетвена декларация, получена от NBC News.
Аутопсията установява, че Джейлин е починала от дехидратация и глад, според Асошиейтед прес.
„Бог и дъщеря ми ми простиха.“
Канделарио и нейният правен екип възнамеряват да обжалват.
„Има толкова много болка, която изпитвам във връзка със загубата на бебето ми, Джайлин“, каза Канделарио.
„Изключително съм наранена от всичко, което се случи.“
„Не се опитвам да оправдая действията си, но никой не знаеше колко страдах и през какво преминавах… Бог и дъщеря ми ми простиха.“
Съседка на обвиняемата разкри, че се е грижила за Джейлин през август 2022 г., като Канделарио прекарала седмици, без да отговаря на телефона й.
„Джейлин наистина не заслужаваше това, което й се случи. Тя беше невероятна и наистина очарователна и много ми липсва“, каза 13-годишната дъщеря на съседката.
Канделарио е и майка на седемгодишно момиченце. Детето е било при баба си и дядо си, докато майка ѝ отсъствала.
Източници: the-sun.com, wpde.com
Още новини четете в категория Новини
