Врагът е атакувал край Феодосия в руския Крим, районът на пристанището е отцепен, пожарът е локализиран, съобщи ръководителят на Крим Сергей Аксьонов.
„Близо до Феодосия е извършено вражеско нападение. Районът на пристанището е отцепен. Към момента детонацията е спряла, пожарът е локализиран. Всички специализирани служби работят на място. Жителите на няколко къщи се изселват“, Аксьонов написа в своя канал в Telegram .
Губернаторът добави, че лично следи ситуацията и призова хората да запазят спокойствие и да се доверят на официалната информация.
Каналът Telegram на информационния център за магистралите и ситуацията на подходите към Кримския мост съобщи по-рано за затварянето на пътя. Ограниченията бяха в сила за около час: от 2:31 до 3:42 сутринта московско време (23:31 до 0:42 сутринта по Гринуич).
