Тръмп забранява на граждани от 12 държави да влизат в САЩ
На граждани от 12 държави ще бъде забранено да влизат в Съединените щати от понеделник, а за граждани на още седем държави ще бъдат наложени ограничения за влизане, според прокламацията на президента на САЩ Доналд Тръмп.
Забраната за влизане ще се прилага за граждани на Афганистан, Бирма, Чад, Република Конго, Екваториална Гвинея, Еритрея, Хаити, Иран, Либия, Сомалия, Судан и Йемен. Забраната ще влезе в сила от 00:01 ч. EST (04:01 ч. GMT) на 9 юни.
Частична забрана за влизане ще се прилага за граждани на Бурунди, Венецуела, Куба, Лаос, Сиера Леоне, Того и Туркменистан. Ограниченията ще обхващат определени видове визи за гражданите на всяка от тези страни.
Според документа обаче, визите, издадени преди влизането в сила на тази прокламация, ще продължат да бъдат валидни.
Източник: tass.com
Превод и редакция: otupor.com
Още новини четете в категория Новини