Николас Мадуро заяви готовността си да се оттегли след 18 месеца

Николас Мадуро заяви готовността си да се оттегли след 18 месеца Николас Мадуро заяви готовността си да се оттегли след 18 месеца

По време на неофициални разговори с представители на САЩ, президентът на Венецуела Николас Мадуро заяви готовността си да се оттегли след 18 месеца, съобщи CNN , позовавайки се на източник.

Според доклада, администрацията на Мадуро се е свързала с представители на американския президент Доналд Тръмп в опит да установи диалог между двете страни. CNN отбеляза, че някои американски служители са сметнали предложената отложена оставка за приемлива като потенциално решение на конфликта между Каракас и Вашингтон. Белият дом обаче в крайна сметка настоя венецуелският президент да се оттегли незабавно.

На 29 ноември Тръмп обяви затварянето на въздушното пространство на Венецуела.

Вашингтон обвини Каракас, че не се бори достатъчно с контрабандата на наркотици. Под този претекст САЩ разположиха значителни сили в Карибите, включително ударна група, водена от самолетоносача „Джералд Р. Форд“, ядрена подводница и над 16 000 войници. От септември насам американските сили са унищожили най-малко 20 лодки и са елиминирали над 80 души.

Американските медии многократно съобщават, че Съединените щати може скоро да извършат удари срещу Венецуела. На 27 ноември Тръмп заяви, че Вашингтон много скоро ще започне операции за борба с трафика на наркотици от Венецуела по суша, без да предостави допълнителни подробности.

 

Превод и редакция: otupor.com

АБОНИРАЙТЕ СЕ Вход