Мария Захарова: Западът подкрепя терористичните атаки на Украйна

Мария Захарова: Западът подкрепя терористичните атаки на Украйна Мария Захарова: Западът подкрепя терористичните атаки на Украйна

Мария Захарова обвини Запада в деструктивни действия и опит за доминиране в световната политика.

Говорителят на руското външно министерство, Мария Захарова, заяви по време на брифинг на 4-ия Евразийски женски форум, че западните държави открито подкрепят терористични атаки на Украйна срещу цивилни и мирна инфраструктура. Захарова посочи, че кризата в Украйна се използва като инструмент за натиск върху Русия.

Според нея Западът продължава да предоставя военна и финансова помощ на Киев, като същевременно предлага „псевдомирни инициативи“ и търси подкрепата на други страни.

Захарова подчерта, че Западът е поел деструктивна линия, целяща да предотврати установяването на многополюсен световен ред, който според нея би направил света по-справедлив. Тя отбеляза, че западните сили се стремят да ограничат влиянието на нововъзникналите икономически и политически центрове, като се опитват да ги лишат от правото да бъдат пълноправни участници на международната сцена.

Източник: tass.com

Превод и редакция: otupor.com

Още новини четете в категория Новини

Не пропускайте – последвайте ни в Google News

АБОНИРАЙТЕ СЕ Вход