Лукашенко обяви предстояща среща с Путин и официално посещение в Китай
Президентът на Беларус Александър Лукашенко обяви срещата си с руския президент Владимир Путин преди края на годината, както и официалното си посещение в Китай, съобщи беларуската информационна агенция БелТА в понеделник.
„Предстои ми среща с Владимир Путин само след няколко дни. Ще обсъдим всички въпроси, които трябва да бъдат обсъдени на наше ниво“, каза Лукашенко, докато беше домакин на среща за развитието на машиностроенето в Беларус.
Беларуският президент посочи, че следващата година се очаква да бъде трудна по редица причини.
„Трябва да задълбочим присъствието си на традиционните пазари. Оттук тези посещения в Оман, Емирствата, както и предстоящо посещение в Китай и т.н.“, каза той. „Става въпрос за диверсификация на нашите пазари.“
Вторият по големина град в Русия Санкт Петербург ще бъде домакин на 25-26 декември на неформална среща на лидерите на ОНД (Общност на независимите държави) и сесия на Висшия евразийски икономически съвет.
Източник: tass.com
Превод и редакция: otupor.com
Още новини четете в категория Новини