Изборите на ръба: Харис и Тръмп в жестока надпревара за Белия дом – кой ще надделее?

Изборите на ръба: Харис и Тръмп в жестока надпревара за Белия дом – кой ще надделее? Изборите на ръба: Харис и Тръмп в жестока надпревара за Белия дом – кой ще надделее?

Изборите в САЩ през 2024 г. Остават около час до затварянето на първите избирателни секции на източното крайбрежие, като милиони гласове вече са подадени.

Ето основните събития до момента:

  • Рекорден предсрочен вот: Преди днешния изборен ден над 80 милиона американци вече гласуваха предсрочно, като близо 45 милиона са гласували лично, а около 38 милиона — по пощата.

  • Равенство в Диксвил Ноч: Традиционното ранно гласуване в малкото градче в Ню Хемпшир приключи с равен резултат между Тръмп и Харис — три на три гласа.

  • Неочаквано посещение от Харис: Вицепрезидентът и кандидат за президент Камала Харис, която гласува по пощата, направи изненадващо посещение в централата на Демократическата партия, заявявайки, че първият й приоритет ще бъде „намаляването на разходите за живот на хората“, ако спечели.

  • Тръмп и неговото уверение: Доналд Тръмп и съпругата му Мелания гласуваха във Флорида, като той уверено заяви, че очаква да победи. На въпрос за насилието, Тръмп подчерта, че не вижда необходимост да предупреждава поддръжниците си за такова поведение.

  • Изявление от Джей Ди Ванс: Вицепрезидентът на Тръмп, Джей Ди Ванс, гласува в Охайо и изрази, че най-добрият начин за справяне с разделението в страната е ефективното управление.

  • ФБР разследва бомбени заплахи: ФБР е наясно с бомбени заплахи към избирателни секции в няколко щата, много от които идват от руски домейни. Досега нито една от заплахите не е определена като достоверна.

  • Инцидент в Капитолия: Мъж беше арестуван във Вашингтон с подозрителни предмети. Полицията съобщава, че мъжът „миришел на гориво“ и носел „факла“ и „сигнален пистолет“.

  • Тръмп обмисля да обяви ранна победа: Някои съветници на Тръмп го съветват да обяви победа в изборната нощ, ако е водещ в ключови щати, но дали той ще се вслуша в този съвет все още е неясно.

Следете с нас, докато изборите навлизат в решаващия си финал.

Източник: theguardian.com

Превод и редакция: otupor.com

Още новини четете в категория Новини

Не пропускайте – последвайте ни в Google News

АБОНИРАЙТЕ СЕ Вход