АКТУАЛНИ

Депутатите избират ръководство на Комисията за защита на конкуренцията

Депутатите избират ръководство на Комисията за защита на конкуренцията

Първа точка, според програмата на депутатите за днес, е избор на председател, заместник-председател и членове на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК), предават от БТА.

Кандидатите да оглавят антимонополното ведомство са Росен Карадимов и Иван Стойнев. Карадимов е номинацията на парламентарната група на „БСП-Обединена левица“, а Стойнев – на „Продължаваме промяната – Демократична България“.

При изслушването си в икономическата комисия Карадимов акцентира върху превантивната функция на КЗК, като отбеляза, че за тази цел трябва ясно да се идентифицират критичните от гледна точка на инфлационен потенциал сектори на икономиката и съответните пазари.

Иван Стойнев посочи, че основният акцент от неговата концепция е превръщането на КЗК в модерен, силен и проактивен орган, който да отговоря на предизвикателствата на времето.

За заместник-председател и за член ПГ ГЕРБ-СДС предлагат Радомир Чолаков. Валерия Генова, Мирослава Христова, Емилия Колева и Юлиян Войнов са номинации на групата за членове на антимонополната комисия.

Димитър Данаилов е издигнат от ПГ „Има такъв народ“ за член на регулатора.

Желю Бойчев е предложен за член на КЗК от ПГ „БСП-Обединена левица“.

Четин Казак е предложен за член на Комисията от ПГ „Демокрация, права и свободи“-ДПС.

За днешния ден е предвиден и редовен парламентарен контрол, в който на въпроси на депутати се очаква да отговорят министрите Даниел Митов, Георг Георгиев, Иван Иванов, Борислав Гуцанов, Георги Георгиев, Красимир Вълчев, Силви Кирилов, Жечо Станков, Мирослав Боршош и Иван Пешев.

 

Още новини четете в категория Новини

Не пропускайте – последвайте ни в Телеграм