Кремъл ще обяви официално датата на съвместната годишна пресконференция и директна сесия с въпроси и отговори на руския президент Владимир Путин по-късно, заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков пред ТАСС, отговаряйки на въпрос за евентуалната времева рамка на събитието.
„Ще обявим официално датата своевременно“, каза представителят на Кремъл.
По-рано Песков заяви пред ТАСС, че Кремъл ще използва изкуствен интелект, наред с други инструменти, за да събира въпроси за „Директната линия“ с Путин две седмици преди събитието.
Путин провежда ежегодната си телевизионна сесия с въпроси и отговори „Директна линия“ с руски граждани от 2001 г. насам. През последните години тя се съчетаваше с пресконференцията му в края на годината с руски и международни журналисти. Съвместното събитие беше наречено „Обобщение на годината с Владимир Путин“.
Източник: tass.com
Превод и редакция: otupor.com
